Szkoła językowa - BLOG 

692-652-642

BLOG

# 5 zabaw językowych z dzieckiem w domu

# 5 zabaw językowych z dzieckiem w domu

Ostatnio pogoda nas nie rozpieszcza, a jesień już zadomowiła się , więc postanowiłam podzielić się z moimi rodzicami zabawami, które goszczą na naszych lekcjach w szkole językowej Oxword Academy. Wszystkie są bardzo proste, nie wymagają przygotowania i śmiało mogą być użyte w domu.

 

Oto one:

 

1. „Rysowanie na plecach” – palcem na plecach piszemy liczby lub litery, dziecko zgaduje nazywając je po angielsku.

2. „Rock, Scissors, Paper” – angielska wersja „Kamień, nożyce, papier”, z tym że posługujemy się angielskim słowami.

3.Touch blue “– prosta gra na poznanie kolorów. Mówimy ‘touch’ ?/ tacz/i podajemy konkretny kolor a zadaniem dziecka jest znalezienie w domu przedmiotu w wymienionym przez nas kolorze. Zabawę możemy modyfikować w dowolny sposób używając innych kategorii, np. parts of body,

4. „Klocki”– do tej zabawy potrzebne będą kolorowe klocki – podajemy dziecku ilość i kolor klocków, z których ma coś zbudować np. „Take two blue and one green” itp. Inny rodzaj zabawy z klockami to „Pick up” – rozsypujemy klocki, dziecko ma zebrać wszystkie w danym kolorze („Pick up all yellow blocks”).

5. „Ciepło, zimno” – chowamy jakąś rzecz w pokoju. Jedna osoba szuka a druga mówi cold, gdy tamta jest daleko od tej rzeczy, warm, gdy się zbliża i hot, gdy jest bardzo blisko. Później zamieniamy się rolami.

Nauka języka nie musi być nudna, a przy tym można spędzić przyjemnie wspólnie czas!

Enjoy!

Napiszcie, która z gier językowych jest ulubioną waszego dziecka :)

Coffee break!

 

 

Coffee break!

 

Dzisiaj mój ulubiony temat, bo kawowy, a bez aromatycznej kawusi raz dziennie to nie przejdzie. Pomyślałam,że w dzisiejszych czasach kiedy dużo podróżujemy warto wiedzieć jaką kawę zamawiamy, aby potem nie być zdziwionym, że włoskie cappucino smakuje jak u nas czarna z ekspresu, czy wiedeńska mała czarna bez popicia wody nie przejdzie :) 

mielona kawa

ground coffee

rozpuszczalna

instant

bezkofeinowa

decaffeinated

smakowa

flavoured

organiczna

organic

chicory

zbożowa

mud

mocna kawa tzw. szatan

iced

mrożona

aromat

aroma

kawa z pianką

flat white coffee

gorzka

bitter

smak

flavour

mieszanka kaw

coffee blend

świeżo palona

fresh-roasted

drobno zmielona

finely ground

grubo zmielona

coarsely ground

rodzaj palenia kawy (jasne, średnie, średnio ciemne, ciemne)

roast (light, medium, medium dark, dark)

ziarna kawy

coffee beans

 

A gdyby kelner proponował jakiś dodatek do niej to też warto wiedzieć na co się zgodziliśmy :)
spienione mleko

steamed milk

chude mleko

skimmed milk

zabielacz do kawy

whitener

pianka z mleka

foam

syrop do kawy

coffee syrup

posypka

topping

 

A my zapraszamy do naszej szkoły językowej w Kozienicach na aromatyczną kawusię. I nie trzeba zamawiać po angielsku ;)

 

A dla tych którzy uwielbiają slang:

I'm not starting my day without my morning java.

 

Nie zaczynam dnia bez mojej porannej kawy

 

# jak zacząć uczyć się języka?Ile razy odkładałeś zrobienie czegoś co wymagało wysiłku? Ile razy powiedziałeś “tym razem zrobię to!”  a wszystko kończyło się tylko na mówieniu?
Myślę, że większość z was zgodzi się ze mną, że łatwiej nauczyć się języka, niż zacząć to robić.
Dziś powiem wam krok po kroku od czego zacząć, aby osiągnąć zamierzony cel :)
OKREŚL SWOJE CELE
Rozpocznij od zadania sobie pytanie: "Dlaczego chcę się nauczyć? Jaka jest moja motywacja? Być może marzysz o podróżowaniu i poznawaniu ludzi na całym świecie? chcesz uzyskać awans? lub chcesz po prostu zaimponować innym ludziom? Bez względu na cel zapisz go!
STWÓRZ TERMINARZ
Ustaw datę kiedy chcesz osiągnąć swój cel. Pomyśl, ile czasu trzeba poświęcić na co dzień, aby go osiągnąć. Sporządź plan twojej nauki na cały tydzień, ale musi być realistyczny. Pamiętaj, nie ociągaj się i ucz regularnie :) Wybierz materiał, który jest wyzwaniem dla ciebie i nie jest zbyt trudny. To utrzymuje motywację. Po pewnym czasie nauki dowiesz się jaki sposób działa najlepiej na Ciebie. Pamiętaj o wprowadzaniu zmian w swoim harmonogramie, tak aby dla Ciebie było wygodniej
PODPISZ UMOWĘ
Będziesz zaskoczony bo kolejny krok to ... .. podpisz umowę z samym sobą. Przechowuj ją w widocznym miejscu i czytaj codziennie. Poinformuj rodzinę o  swoim celu, tak aby mogli Cię wspierać i zachęcać do wysiłku.
Miłej zabawy
Nauka może być przyjemnością, gdy znajdziesz swój własny sposób uczenia się. Zrób własny program nagradzania, dzięki czemu będziesz czuł się doceniany. Zawsze porównuj to co już wiesz z momentem rozpoczęcia nauki.


Powodzenia :)Dlaczego warto wybrać kurs Teddy Eddie dla swojego dziecka?

Efekt „zanurzenia” w języku

Język to nie zbiór pojedynczych słówek przedstawionych na obrazkach. Liczą się zdania, teksty, dłuższe wypowiedzi i manipulowanie językiem. Dopiero to daje efekt „zanurzenia” w języku. Formuła zajęć umożliwiająca dzieciom przyswojenie wielu elementów języka angielskiego w sposób podobny do nauki języka ojczystego.

 

Więcej niż zabawa i osłuchanie

Nauka języka angielskiego dla dzieci to dużo więcej niż zabawa i osłuchanie. Wymierne efekty są bardzo ważne i osiągalne.

 

Przemawia do nowoczesnego dziecka

Zawartość kursu musi przemawiać do nowoczesnego dziecka. Ciekawość wzbudzają raczej nowoczesne nagrania, humor, styl z gier komputerowych czy kreskówek, niegrzeczne śpiewające ptaszki i latające motylki. Dzisiejsze dzieci lubią i chcą być cool.

 

Oparty na reagowaniu ruchem i ciałem (total physical response)

Wzmacnianie sygnałów językowych poprzez ruch i gesty, sprzyjające lepszemu zrozumieniu i zapamiętywaniu.

 

Dlaczego kochają go dzieci?

 • dynamiczne lekcje

 • wciągające nagrania

 • ciekawe historyjki z dziecięcym poczuciem humoru

 • kolorowe gadżety

 • “mamo, tato, już umiem!” jako powód do dumy

 • uwielbiany przez dzieci, niesforny miś Eddie

 

Dlaczego przepadają za nim rodzice?

 

 • ambitny program

 • rzetelne raporty o postępach

 • poradnik dla rodziców

 • wskazówki do zabawy z językiem angielskim w domu

 • systematyczny kontakt (spotkania, maile, lekcje pokazowe)

 • metoda deDOMO

#Jak wychować mądre dziecko?

 

 

     Zacznę od historii Kacpra, który przez kilka lat był moim uczniem. Dziecko do klasy piątej nie miało problemów z nauką, specjalnie też nie musiało się starać aby otrzymywać najlepsze oceny. Za każdym razem chwaliłam go do rodziców że dziecko jest zaangażowane i aktywne na zajęciach. Mama zawsze mówiła mi, iż dlatego, że jest utalentowany a ja nigdy tego nie kwestionowałam. Wszystko zmieniło się w klasie szóstej, gdy chłopak przestał uczyć się do testów, odrabiać prace domowe i stracił zainteresowanie nauką a jego oceny pogorszyły się. Zaczęli zastanawiać się co się stało z Maćkiem? Czy to wina dojrzewania? Czy…..?

Okazało się, że prawda leży gdzie indziej.

 

Obecnie wszyscy wiemy iż bardzo ważne jest docenianie dziecka w nauce, aby jego poczucie wartości było wzmacniane. Zazwyczaj mówimy  “Jesteś taki zdolny” “ Jesteś taki inteligentny”... co, jak pokazują badania przeprowadzane przez ponad 35 lat, nie jest efektywne, a dlaczego?  Podkreślanie inteligencji i talentu u dziecka tylko powoduje,iż jest ono bardziej skłonne do porażek, obawia się wyzwań czy różnych problemów. W jego umyśle kreuje się informacja, że chęć do nauki nie jest ważna tak jak inteligencja, a gdy przychodzą problemy jego ego nie pozwala mu na zmierzenie się z nimi i następuje wycofanie takiej osoby. Nie widzi, iż jest to możliwość do pracy nad sobą i szukania rozwiązań dla danej sytuacji.

 

Dzieci, które mają inne nastawienie i sposób myślenia wiedzą że problemy je wzbogacają, a nauka jest ważniejsza niż oceny. W życiu dorosłym takie osoby odnoszą sukcesy, nie zamiatają problemów pod dywan, gdyż wiedzą, iż przyznanie się do porażki nie umniejsza im inteligencji.

Więc drogi rodzicu pamiętaj “ Chwal swoje dziecko mądrze”.